Bez kategorii

15 mln zł dla Jasła

28 czerwca 2019

➡️Niezmiernie miło mi poinformować, iż została podpisana umowa z Burmistrzem Miasta Jasło KWW Ryszard Pabian na Rewitalizację Miasta Jasło w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego !

➡️Wartość projektu wynosi blisko 15 mln zł ❗️❗️❗️

➡️Jednym z głównych założeń projektu jest utworzenie w Jaśle Centrum Kultury i Techniki, czyli ośrodka, który będzie pełnił funkcje edukacyjne, zapewniając mieszkańcom insertującą ofertę spędzania czasu wolnego i możliwość osobistego rozwoju, a także realizację własnych pasji, hobby, rozwijanie zainteresowań czy dokształcanie.

➡️Zakres projektu obejmuje 👇

adaptację budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle (CTKiP),

rewitalizację obszaru funkcjonalnego związanego z CTKiP- remont Placu Żwirki i Wigury, przebudowa ul. Czackiego i Bednarskiej, wraz z budową drogi rowerowej na odcinku ul. Czackiego, Park Miejski, Ogródek Jordanowski,

prace budowlano-konserwatorskie przy Glorietce w parku miejskim,

utworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej w Ogródku Jordanowskim oraz historycznej ścieżki edukacyjnej w parku miejskim,

budowę monitoringu wizyjnego na obszarze rewitalizowanym.   

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2019

W miejscowości Rozbórz (Gmina Przeworsk) miałam przyjemność uczestniczyć w Gminnym zakończeniu roku szkolnego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą,podczas której nastąpiło poświęcenie sztandaru.

Zeszytem było wbicie pamiątkowego gwoździa📌.
Dziękuję za zaproszenie i całej społeczności szkolnej za przygotowanie wydarzenia.

❤️Wszystkim uczniom życzę radosnych, słonecznych☀️ i bezpiecznych wakacji !  

     

III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego

18 czerwca 2019

➡️W Iwonicz-Zdrój odbyło się III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego. Udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego.

W Forum Uczestniczył Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, który podkreślił rolę Stowarzyszeń i Organizacji Pozarządowych w życiu społecznym.

Reprezentując Zarząd Województwa Podkarpackiego przedstawiłam 👩‍💼 możliwości wsparcia jakie umożliwia województwo podkarpackie dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

❗️Dzięki Stowarzyszeniom organizowane są rozmaite warsztaty, kursy kulinarne, przekazywane są jakże piękne tradycje ziemi podkarpackiej. Nie możemy doprowadzić do tego, aby kiedykolwiek zaprzestały swojej działalności.

Koncert Moniuszkowski

17 czerwca 2019

W Jaśle odbył się Uroczysty Koncert Moniuszkowski z okazji 200. rocznicy urodzin Kompozytora. Jasło jako pierwsze z czterech miast gościło Orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej z cyklu koncertów ” Przestrzeń otwarta dla muzyki”🎸🎻🎼🎹

Dzięki temu projektowi Filharmonia dociera do słuchaczy, którzy nie mają na co dzień możliwości uczestniczenia w tego typu wydarzeniach artystycznych.

W 2019 roku przewiduje się realizację 4 koncertów w ramach cyklu gdzie każdy z nich adresowany będzie do grona odbiorców w różnym wieku. Pierwszy koncert już za nami.

Zachęcam do udziału w pozostałych, które będą organizowane w następujących miastach 👇

 

✔️ Rzeszów – Rzeszów Ogrody bernardyńskie 8 IX 2019
✔️ Przemyśl – Parafia Archikatedralna w Przemyślu – 21 X 2019
✔️ Nowa Dęba- Dom Kultury- 11 XI 2019

 

 

650- lecie miejscowości Strachocina

11 czerwca 2019

Królewska wieś Strachocina obchodzi 650-lecie istnienia.
Uroczystości Jubileuszowe odbyły się w sobotę 8 czerwca.
✔️Rozpoczęto Eucharystią w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, następnie w asyście Orkiestry Dętej🎷🎺🥁 przemaszerowaliśmy do miejscowej Szkoły Podstawowej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.
✔️Nie zabrakło pocztów sztandarowych oraz uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego

 

Strachocina – wieś królewska, później zastawna, lokowana na prawie niemieckim w 1369 jako Szwanczyce’  nad potokiem Różowym. Akt fundacyjny, wydany przez Kazimierza Wielkiego na rzecz braci Piotra z Kunowej i Grzegorza z Kunowej pochodzi z 10 maja 1369. Według aktu lokacyjnego wieś objęła 50 łanów ziemi

Na najwyższym wzniesieniu wsi, zwanym Górami Kiszkowymi można oglądać krzyż z tablicą pamiątkową ku czci Stefana Piotrowskiego, przodka wszystkich strachockich Piotrowskich, uznawanego przez nich za potomka Najman-Bega, tatarskiego dowódcę z czasów Bitwy pod Grunwaldem.www.Wikipedia.pl

  

Święto Patronów w Dydni

10 czerwca 2019

Piękny, słoneczny a jednocześnie bardzo aktywny weekend !

➡️W piątek 7 czerwca miałam przyjemność uczestniczyć w Święcie Patronów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dydnia
Uczciliśmy pamięcią św. Królowę Jadwigę oraz kard. Stefana Wyszyńskiego
Dziękuje organizatorom za zaproszenie i piękne przygotowanie akademii.👏  

III. Międzynarodowe Forum Energetyka, Transport i Środowisko Ekotrendy

6 czerwca 2019

Wielkim zaszczytem było uczestniczyć jako gość honorowy w posiedzeniu Rady Nadzorczej NFOŚiGW na Kampsie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Omówiono i przyjęto do dofinansowania 2 nowe programy, w tym jeden wyłącznie dla rolników.
Podjęto też uchwały o dofinansowaniu projektów wodociągowych i kanalizacyjnych starających się gmin.

 

Baligród z nowym Posterunkiem Policji

5 czerwca 2019

We wtorkowe południe 4 czerwca 2019 r w Baligrodzie (powiat Leski) odbyła się ceremonia otwarcia reaktywowanego Posterunku Policji.

Posterunek od lat nie był użytkowany. Jestem dumna, że na moim Podkarpaciu reaktywuje się dawno zapomniane posterunki, tym bardziej przed zbliżającymi się wakacjami. 

Dziękuję, że w coraz większym stopniu dbamy o bezpieczeństwo.

 

Dzień dziecka

3 czerwca 2019

Rymanów- Zdrój to Podkarpacka stolica dzieci. W niedziele 2 czerwca zgromadziła tłum Milusińskich. Z okazji ich święta nie zabrakło bogatego programu i wielu atrakcji takich jak:

przejażdżki ciuchcią, pokazy edukacyjne Straży Pożarnej, miasteczko policyjne, dmuchany plac zabaw, pokazy na szczudłach, malowanie buziek, kule wodne, warsztaty cyrkowe, grill.
Kochane Dzieci, życzę Wam aby nie opuszczała Was dziecięca radość !

31 maja 2019

Wczoraj uczestniczyłam w konferencji naukowej „Międzynarodowe i europejskie aspekty prawnokarnej ochrony osób pokrzywdzonych – między teorią a praktyką”
❗️Bardzo ważna konferencja, która na względzie ma propagowanie wiedzy oraz idei ochrony osób pokrzywdzonych przestępstwem, w szczególności w wymiarze międzynarodowym.

                  🇵🇱🇷🇺🇹🇷🇬🇷🇨🇦🇪🇺

Flag Counter