Aktualności

Kongres Solidarnej Polski

9 grudnia 2017

W Warszawie 9 grudnia 2017r.  odbył się Kongres Solidarnej Polski, na którym dokonano wyboru władz Partii. Prezesem został Zbigniew Ziobro, Wiceprezesem Beata Kempa , natomiast Jacek Włosowicz Skarbnikiem. Ponadto nowym wiceprezesem został Michał Wójcik, a sekretarzem generalnym Mariusz Gosek. Serdeczne Gratulacje i Powodzenia !

Sukces kampanii promujących kolej

27 kwietnia 2017

Dwie kampanie społeczne, promujące lokalne połączenia kolejowe i korzystanie z tego środka transportu, podsumowano podczas specjalnej konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim. Spotkanie odbyło się 14 października 2015 r.

Szersza relacja z konferencji na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego podkarpackie.pl

 

 

Medale dla obrońców Ojczyzny

27 kwietnia 2017

Medale okolicznościowe „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945” przyznane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej otrzymali kolejni weterani walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej: Mieczysław Żygłowicz z Jasła (rocznik 1919) i Jan Sarakun z Rzepedzi (rocznik 1915)

04

Medale wręczyła wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska 9 października 2015 r. Ze względu na stan zdrowia wyróżnionych, uroczystości odbyły się w ich domach rodzinnych: w Jaśle – w obecności burmistrza Ryszarda Pabiana i w Rzepedzi – z udziałem wójta Gminy Komańcza Stanisława Bielawki oraz sołtys wsi Kazimiery Gisy.

10

Rocznica zakończenia II wojny światowej jest czasem, w którym szczególną uwagą zwracamy na bohaterów walczących o niepodległość naszej Ojczyzny. Walczących z bronią w ręku na różnych frontach, w różnych miejscach i w różnym czasie. Ludzie tacy jak pan, panie majorze, nie wahali się stanąć w obronie Ojczyzny, wiedząc, że mogą stracić najcenniejszy dar jakim jest życie. Za to składam panu majorowi najwyższe wyrazy uznania – mówiła wicemarszałek Maria Kurowska podczas wręczenia medalu panu Mieczysławowi Żygłowiczowi. W podobnych słowach wyraziła uznanie dla wybitnych zasług dla niepodległości Rzeczypospolitej oraz dla działalności kombatanckiej panu Janowi Sarakunowi.

z Mieczysławem Żygłowiczem

08

Obydwaj odznaczeni kombatanci nie kryli wzruszenia, dziękowali za pamięć o ludziach, którzy walczyli w obronie Ojczyzny oraz za osobiste przybycie przedstawicieli samorządów na uroczystość wręczenia medalu. Spotkanie było także okazją do wspomnień sprzed 70 lat, ale nie tylko.

06

05 07

W województwie podkarpackim medalem pamiątkowym „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945” wyróżnieni zostali: Władysław Haba (Lutoryż), Marian Kosior (Tarnobrzeg), Marcin Krawczyk (Turza), Jan Sarakun (Rzepedź), Władysław Szpyt (Tarnobrzeg), Julian Wojtyna (Białobrzegi), Wacław Zathey (Lubaczów) oraz Mieczysław Jan Żygłowicz (Jasło).

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu

Szczęśliwa 12…

7 października 2011

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne 9 października, są one jednoznacznie sprawdzianem dla kandydatów , którzy głosili w nich swój akces.

O podzielenie się  refleksją związaną z okresem kampanii wyborczej oraz podsumowanie  wytężonej pracy poprosiliśmy panią Marię Kurowska kandydatkę z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do sejmu RP.

Kampania dobiega końca, czy ten okres był męczący?

W pewnej mierze tak, ponieważ aktywnie uczestniczyłam w wielu spotkaniach z mieszkańcami, bo tylko w ten sposób mogłam poznać ich oczekiwania oraz przedstawić moje postulaty wyborcze. Ludzie oczekują zmian, a ja pragnę im w tym pomóc, stąd pomysł na start w wyborach do sejmu. Wiele czasu poświęciłam również na promowanie swojej osoby w mediach, uczestniczyłam w konwencjach wyborczych, czy konferencjach dotyczących, np. oświaty, ponieważ ten temat jest mi szczególnie bliski. Reprezentowałam  również Prawo i Sprawiedliwość  podczas debaty politycznej „Subiektywny monolog o potrzebie dialogu. Podkarpacka Młodzież Głosuje Świadomie” zorganizowanej przez członków  Podkarpackiego Sejmiku Studenckiego.

Nie uważam tego czasu za stracony, ponieważ spotkałam się z ogromną życzliwością i serdecznością okazywaną mi wielokrotnie przez mieszkańców podkarpacia.

Czy kampania wyborcza wniosła jakieś nowe doświadczenia?

Na pewno tak. ,,Zaprzyjaźniłam” się chociażby z komputerem, którego dotychczas używałam tylko jako narzędzia pracy, np. do pisania tekstów. Teraz zostałam użytkownikiem sieci, założyłam profil na facebooku, do którego wcześniej nie byłam przekonana i nie doceniałam jego możliwości. Obecnie, wirtualnie koresponduję z wieloma osobami, więcej – założyłam własną stronę internetową www.mariakurowska.pl .Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Najmilszy akcent kampanii to…?

Wiele wydarzeń miło wspominam, jednak najbardziej utkwił mi w pamięci rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki, podczas którego spotkałam się z młodzieżą. Pozytywnie zaskoczyła mnie spontaniczność i otwartość młodych ludzi na moją osobę, młodzież nie bała się pytać o różne sprawy dotyczące chociażby przyszłości naszego regionu, kraju. Zaskoczyło mnie również duże zaangażowanie młodzieży w sprawy naszego miasta. Uczestnicy rajdu mieli wiele spostrzeżeń i pomysłów, z których na pewno skorzystam!

Reasumując świetnie spędziłam czas, łącząc wypoczynek z aktywnością fizyczną.

Popierają Panią znane i szanowane osoby, które bardzo dobrze kojarzymy z mediów, czy to jakaś strategia?

Nie. Są to osoby, które znam od lat, a nawet się z nimi przyjaźnię. Nadmienię chociażby senator Alicję Zając czy europosła Tomasza Porębę którego poznałam w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i nasza współpraca trwa do dziś. Tadeusza Cymańskiego z kolei poznałam na jednej z konwencji wyborczych PiS, a w maju mieliśmy okazję podróżować pociągiem do Rzymu na beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości zajmuje Pani 12 miejsce. Czy do czegoś odnosi Pani tę liczbę?

Jako byłej nauczycielce matematyki liczba ta, kojarzy mi się z dwunastkowym systemem liczbowym, czuję się też obywatelką Europy, stąd skojarzenie z 12 gwiazdkami na fladze unii europejskiej i na pewno, jak większości  społeczeństwa z 12 apostołami. Uważam, że ta cyfra przyniesie mi szczęście!

Czego można Pani życzyć?

Przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz wielu życzliwych ludzi dookoła.

Debata ze studentami

5 października 2011

We wtorek w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się debata polityczna  „Subiektywny monolog o potrzebie dialogu. Podkarpacka Młodzież Głosuje Świadomie” z udziałem kandydatów do Parlamentu ośmiu partii politycznych  z Podkarpacia oraz młodzieży studenckiej. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowała Maria Kurowska, kandydatka na Posła RP z okręgu 22.

więcej »

Spotkanie na Liwoczu

3 października 2011

Światowy Dzień Turystyki stał się okazją do miłego spotkania z młodzieżą na Liwoczu.

Turystyka stała się moją pasją w czasach studenckich, wtedy najwięcej wędrowałam po Tatrach i Beskidzie Żywieckim.

Turystyka jest szansą tego regionu, ale należałoby się zająć promowaniem i ściąganiem turystów profesjonalnie i bez współpracy władz lokalnych wszystkich szczebli się nie obejdzie.

Powinny być przygotowane oferty jednodniowych i kilkudniowych wędrówek oraz odpoczynku, aby turysta wyjeżdżając w nasz region nie tracił czasu na internetowe poszukiwanie i przygotowanie tras.

Powiatowa Konwencja Wyborcza

22 września 2011

Serdecznie zapraszam Państwa na Powiatową Konwencję Wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się 23.09 (piątek) w Jasielskim Domu Kultury o g. 18.

Na konwencji zaprezentują się wszyscy kandydaci z PiS do Sejmu i Senatu z naszego okręgu wyborczego.

Konwencje wyborcze są zawsze wydarzeniem w życiu miasta, zatem: do zobaczenia!

Konferencja „Niespełnione obietnice rządu w zakresie polityki społecznej”

15 września 2011

13 września br.,  Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle zorganizował konferencję, podczas której poruszono temat polityki społecznej prowadzonej przez obecny rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. O ogromnych zaniedbaniach i braku zainteresowania sytuacją najbiedniejszych w kraju opowiadał Mirosław Przewoźnik specjalista organizacji pomocy społecznej oraz były dyrektor Wydziału Polityki UM w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli również udział kandydaci PiS do sejmu RP: Maria Kurowska i Bogdan Rzońca oraz mieszkańcy Jasła i powiatu Jasielskiego.

więcej »

Konferencja „Nowoczesna szkoła – tradycyjne wychowanie”

8 września 2011

Liderka listy PiS do Sejmu w Rzeszowie prof. Józefa Hrynkiewicz powiedziała dzisiaj, że w Polsce jest zły system finansowania oświaty. Jej zdaniem państwo przerzuca koszty kształcenia na samorządy i na rodziny.

więcej »

Inauguracja Kampanii Wyborczej 2011 Prawa i Sprawiedliwości

30 sierpnia 2011

W sobotę 20 sierpnia, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się inauguracja Kampanii Wyborczej. Obecni na niej byli również członkowie i sympatycy PiS z Podkarpacia, w tym kandydaci do Sejmu i Senatu.

 

 

więcej »

Flag Counter