I Posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji

27 lutego 2019

W Senacie odbyło się I Posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji, które zakończyło się podpisaniem dokumentu końcowego.

Sesję zainaugurowali marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz przewodniczący parlamentu Gruzji Irakli Kobakhidze.

W dokumencie, podpisanym przez wicemarszałek Senatu Marię Koc i wiceprzewodniczącego Parlamentu Gruzji George Volskiego, zgromadzenie oświadcza, że „niepodległość Gruzji, jej integralność terytorialna oraz przyszłe członkostwo w Unii Europejskiej i NATO stanowią kluczowe elementy stabilności demokratycznej, bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego w Europie”. Wzywa ono do wdrożenia Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską a Gruzją w pełnym zakresie i w wyznaczonym terminie, z zadowoleniem przyjmując wdrażanie przez ten kraj reform społecznych i gospodarczych, dialog społeczny oraz wspieranie wspólnych projektów.

Województwo Podkarpackie reprezentowała Maria Kurowska – Członek Zarządu, która przedstawiła doświadczenia ze współpracy międzyregionalnej Podkarpacia z regionem Kachetii w Gruzji. Znaczna część prelekcji poświęcona była przybliżeniu funkcjonowania samorządu, kompetencji i zadań na poszczególnych szczeblach oraz ich finansowania. źródło: www.podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Flag Counter