Rozwijamy współpracę z partnerami z Chin

4 maja 2017

Pozyskanie informacji na temat kierunków rozwoju branży turystycznej w Polsce i Chinach oraz wymiana doświadczeń w zakresie rozwoju turystyki w oparciu o lokalne produkty turystyczne to główne tematy spotkania, które odbyło się 10 grudnia 2015 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podkarpackiej delegacji przewodniczyła wicemarszałek Maria Kurowska, natomiast stronie chińskiej – Lan Tianli, wicegubernator Kuangsi-Czuang, regionu partnerskiego Województwa Podkarpackiego

Spotkanie rozpoczął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Jego uczestnikami byli również przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej na czele z dyrektorem Departamentu Instrumentów Marketingowych Barbarą Tutak.

2

Naszych partnerów z Chin zainteresowała przede wszystkim prezentacja podkarpackich doświadczeń i projektów w odniesieniu do rozwoju turystyki zdrowotnej. Z kolei region Kuangsi może się pochwalić ogromną liczbą turystów zagranicznych – ponad 4 miliony – którzy każdego roku odwiedzają ten zakątek Chin. Na zakończenie spotkania wicegubernator Lan Tianli zaprosił jego uczestników na przyszłoroczną edycję targów handlowych Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo – Wschodniej ASEAN.

Województwo Podkarpackie i Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang łączy podpisane
18 czerwca 2015 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Porozumienie o ustanowieniu partnerskich relacji. W ramach zawartej umowy partnerzy zobowiązują się do wymiany praktyk i współpracy m.in. w obszarze gospodarki, handlu, nauki i techniki, kultury, edukacji, sportu, zdrowia, a także zasobów ludzkich w celu promowania wspólnego dobrobytu i rozwoju.

1

Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang, położony w południowej części Chin, jest jednym z pięciu etnicznych autonomicznych regionów chińskich i może poszczycić się najbardziej urokliwymi krajobrazami górskimi, rzecznymi oraz nadmorskimi kurortami. Pod jurysdykcją regionu znajduje się 14 prefektur i 109 powiatów zajmujących 236.700 km² powierzchni lądowej oraz 129.300 km² powierzchni wodnej. Stolicą regionu jest miasto Nanning, znane jako „Zielone miasto Chin”. Region zamieszkuje około 54 miliony mieszkańców.

Piotr Kwaśniak
Kancelaria Zarządu UMWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Flag Counter