Jak ciekawie i intrygująco szukać wiedzy? Wizyta studyjna w polskich centrach nauki

4 maja 2017
Jak wygląda oferta, na jakich zasadach funkcjonują? Urzędnicy oraz przedstawiciele podkarpackich środowisk popularyzujących naukę wśród młodzieży, szukali odpowiedzi na te pytania zwiedzając najpopularniejsze w Polsce centra nauki.
W wyjeździe studyjnym, który odbył się na początku lutego wzięła udział wicemarszałek Maria Kurowska. Wśród jego uczestników znalazły się osoby reprezentujące Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Politechnikę Rzeszowską, Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”, Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz klaster „Informatyka Podkarpacka”.
3
Celem wyjazdu, który odbył się z udziałem Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Marii Kurowskiej,  było zapoznanie się uczestników z genezą powołania, specyfiką funkcjonowania oraz ofertą edukacyjną wybranych, działających w kraju centrów edukacji. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą na rozpoczęcie procesu tworzenia, możliwie na najwyższym poziomie, centrum nowoczesności i edukacji nieformalnej w województwie podkarpackim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Flag Counter