Dyplomaci odwiedzają Podkarpacie

4 maja 2017

Trzydziestu trzech dyplomatów z 29 krajów świata odwiedziło (09.03.2016) Podkarpacie, aby poznać gospodarcze możliwości regionu. Byli to członkowie Klubu Radców Handlowych, istniejącego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Wizyta miała zachęcić ich do zainteresowania potencjałem gospodarki regionu oraz pomóc w nawiązaniu lub wzmocnić już istniejące kontakty gospodarcze różnych państw z Podkarpaciem.

5

Nasz region z jednej strony jest głęboko zakorzeniony w tradycji, a z drugiej strony jest bardzo nowoczesny i innowacyjny. Chcemy pokazać dyplomatom z całego świata, którzy nas właśnie odwiedzają, że warto przybyć na Podkarpacie, aby tu zainwestować. Warto też przybyć by, aby wypoczywać, zachwycić się podkarpacką przyrodą jako turysta, po prostu trzeba tu przyjechać, bo jest tutaj możliwość rozwoju. Nasz region bardzo mocno się rozwija.  To tu umiejscowione jest 90 procent polskiego przemysłu lotniczego. Rozwijamy systemy informatyczne, nowoczesne technologie. Aby świat mógł poznać nasze atuty, trzeba organizować takie wizyty. Mam nadzieję, że radcy handlowi odwiedzający nas będą teraz swoistymi ambasadorami Podkarpacia na świecie – powiedziała wicemarszałek Maria Kurowska.

3

Na Podkarpaciu gościliśmy dyplomatów z 29 krajów, z 5 kontynentów. 20 reprezentuje Europę, jeden Australię, po jednym z Ameryki Północnej i Południowej (Meksyk i Brazylia), trzech jest z Azji (Chiny, Malezja, Filipiny) a czterech kolejnych z Afryki (RPA, Maroko, Kongo, Angola). Z grona grupy G20 – najbogatszych państw świata, reprezentowanych jest aż 6 państw Australia, Brazylia, Chiny, Meksyk, RPA i Rosja.

Materiał pochodzi ze strony podkarpackie.pl, na którym można znaleźć relacje ze spotkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Flag Counter